Anna Kańtoch – wywiad w Śląskich Studiach Polonistycznych

ŚSPJest już dostępny najnowszy numer „Śląskich Studiów Polonistycznych” – naukowego półrocznika poświęconego historii i teorii literatury oraz krytyce literackiej.

Czasopismo to powstało z inicjatywy pracowników zakładu Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W najnowszym numerze omówiona została filozofia Luce Irigaray – francuskiej myślicielki i aktywistki feministycznej.

Dział „prezentacje” poświęcony został natomiast śląskiej pisarce fantastyki i kryminałów, Annie Kańtoch. Czytelnicy odnajdą w nim wywiad przeprowadzony przez Annę Marchewkę z pisarką oraz fragment jej powieści, zatytułowanej Pokuta. Przybliżona została także historia oraz działalność Śląskiego Klubu Fantastyki w Katowicach – jednego z najstarszych w Polsce, aktywnych klubów zrzeszających fanów fantastyki i science-fiction.

Pełną wersję czasopisma można pobrać za darmo z oficjalnej strony Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego, do którego przekierowuje niniejszy odnośnik.