Współpraca z Polską Fundacją Fantastyki Naukowej

Logo PFFNW dniu 21.09.2019 roku w Krakowie podjęto decyzję o ustanowieniu Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej. Z radością informujemy, że „Creatio Fantastica” będzie współpracować z PFFN przy projektach kulturalnych oraz oświatowych związanych z fantastyką naukową, a także włączy się w proces wyboru utworów nominowanych do administrowanej przez Fundację nagrody.

Wszystkich zainteresowanych działalnością PFFN zapraszamy na oficjalny profil Fundacji na Facebooku, do którego przekierowuje niniejszy odnośnik. Zachęcamy także do zapoznania się z treścią poniższej notki informacyjnej:

Dzięki porozumieniu przedstawicieli kręgów literackich, naukowych oraz fanowskich, w dniu 21.09.2019 roku na konferencji założycielskiej w Krakowie podjęto decyzję o ustanowieniu Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej. W chwili obecnej trwają przygotowania do złożenia wniosku o rejestrację w KRS.

Celem fundacji jest popularyzowanie fantastyki naukowej, szczególnie polskiej, która będzie promowana w kraju i poza jego granicami. Prowadzona aktywność zakłada między innymi coroczne organizowanie konkursu literackiego oraz wydawanie i tłumaczenie na języki obce antologii z utworami znanych oraz debiutujących autorów. Fundacja szuka również okazji do włączania się w szeroko pojętą działalność kulturalno-oświatową poprzez organizację spotkań z literatami i naukowcami różnych specjalizacji, aby tym sposobem przybliżać poruszane w fantastyce naukowej zagadnienia. Zakres jej działalności obejmuje także przyznawanie nagrody, która wyróżniając w równym stopniu wartości literackie oraz naukowe ma należycie honorować autorów tego gatunku oraz podkreślać ich wkład w jego rozwój.

Realizacja celów statutowej oparta zostanie na wytycznych Rady Programowej w składzie:

prof. dr hab. Marek Sarna
dr hab. prof. UAM Grażyna Gajewska
dr hab. prof. UW Paweł Frelik
dr hab. Grzegorz Brona
dr Jacek Kurek